Hakkımızda

Akçakoca

Önü Pazvant, Akçakoca ve çevresinde fındık ekim alanlarının genişlemesi sonucu fındık tarımına ve ticaretine ağırlık verilmiş ve firmamız bu alanda uzmanlaşmıştır.

"  İnsan, Hayvan ve Çevreye dost üretim modelli bir sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde Tarım sektöründe Lider bir kuruluş olmayı hedeflemekteyiz ."

Erol Pazvant - Genel Müdür
image


Firmamız 1940‘lı yıllarda Dedemiz Hacı Ali Pazvant ile Babamız Hacı İsmail Pazvant’ın kereste ve çeşitli orman ürünleri üretip pazarlayarak kurdukları Düzce Akçakoca merkezli 70 yıllık bir aile ticarethanesinin devamı niteliğindedir. Gelişen süreç içerisinde, turizm, inşaat ve fındık ticareti alanlarında faaliyet göstermiştir. 

1970 li yıllardan itibaren Akçakoca ve çevresinde fındık ekim alanlarının genişlemesi sonucu fındık tarımına ve ticaretine ağırlık verilmiş ve firmamız bu alanda uzmanlaşmıştır. 

2003 yılında Organik Fındık üretimi ve ticareti ile, Organik Gübre ve diğer Bitki besleme ürünlerinin pazarlanması konularında faaliyet gösteren “ÖNCÜ PAZVANTOĞLU Organik Tarım Ürünleri Organik Gübre Pazarlama Ticaret İthalat İhracat” adı altında yeniden yapılanarak genç ve dinamik bir firma yapısı oluşturulmuştur. Ecdadımızdan almış olduğumuz dürüstlük, güven, disiplin, iş ahlakı ve sorumluluğu gibi aidiyet ilkeleriyle hareket eden firmamız, konvansiyonel alandaki fındık ticaretini 2003 yılından bu yana Zonguldak Alaplı’da faaliyet gösteren ERÇAL FINDIK A.Ş. ile gerçekleştirmektedir. 

 2009 yılından bu yana Organik Fındık üretimi konusunda İzmir kökenli IŞIK TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. ’nin sözleşmeli çözüm ortağıdır. Organik Gübre ve diğer Bitki Besleme Ürünleri alanında ise, Biosen Tarım Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti'nin Batı Karadeniz, Marmara ve Trakya bölge diströbitörlüğü görevini yürütmektedir ve alanında Ekolojik dengeleri ve çevresel hassasiyetleri göz önünde bulunduran bir anlayışla Türk Tarım sektörüne hizmet vermektedir. 

Hedefimiz; İyi Tarım ve Organik Tarımı destekleyen, teşvik eden ve uygulayan bir anlayış çerçevesinde, üreticilerimizin ve tüketicilerimizin hak ettikleri, sağlıklı ve besin kalitesi yüksek, doğal ürünler üretmelerine ve tüketmelerine katkı sağlamaktır. Bunun yanında; Toprak ve genetik kaynak erozyonunu önleyen, Su miktar ve kalitesini koruyan, Ekonomiyi destekleyen, İnsan, Hayvan ve Çevreye dost üretim modelli bir sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde Tarım sektöründe LİDER BİR KURULUŞ OLMAYI HEDEFLEMEKTEYİZ.